پاک ترین و فاسدترین کشورهای جهان در سال 2018 را بشناسید

پاک ترین و فاسدترین کشورهای جهان در سال 2018 را بشناسید


: 671

مایه کلی فساد در کشورهای جهان (هر چه رنگ کشور شفاف تر باشد میزان فساد در آن کمتر است و بالعکس)

این رتبه بندی بر اساس نتایج حاصل از ۱۳ تحقیق مجزا و با اعمال شاخص هایی متنوع با تمرکز بیشتر بر میزان شیوع رشوه، واکنش های شدید و سرکوب مخالفان، اختلاس و پارتی بازی و البته تعارض منافع بین مقامات رسمی تهیه شده است.

در نمایه فساد امسال، کشورهای نیوزیلند و دانمارک به ترتیب با نمره های ۸۹ و ۸۸ بهترین کشورها از این لحاظ بوده و می توان آن ها را پاک ترین کشورهای جهان نامید. فنلاند، نروژ و سوئیس نیز به طور مشترک در رتبه سوم پاک ترین کشورهای جهان قرار گرفته و پس از آن ها نیز سنگاپور و سوئد به طور مشترک رتبه چهارم را در اختیار دارند. در این میان کشور بریتانیا، بر اساس این گزارش، در ۶ سال اخیر رشد قابل توجهی در این رده بندی داشته و همراه با کانادا، لوگزامبورگ و هلند در رتبه پنجم قرار گرفته است.

علیرغم تلاش هایی که در سال های اخیر به طور ویژه برای مبارزه با فساد سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان صورت گرفته، به گزارش این سازمان بین المللی، اغلب کشورها در مبارزه با این پدیده بسیار کم اثر و ضعیف عمل کرده اند. در سمت دیگر این رتبه بندی نیز کشورهای جنگ زده ای مانند سوریه، سودان جنوبی و سومالی قرار دارند که با نمره های ۱۴، ۱۲ و ۹ به ترتیب در ۳ رتبه آخر پاک ترین کشورهای جهان قرار دارند. بدین ترتیب می توان این کشورها را فاسد ترین کشورهای جهان نامید که از لحاظ سیاسی و اقتصادی کمترین شفافیت را دارا هستند.

شرکت کوپال بتون :: راه سازی ، ساختمان ، ابنیه فنی

شرکت کوپال بتون تاکنون با کارفرماهای متعددی از قبیل وزارت راه و مسکن ، نفت و گاز پارس ، نفت فلات قاره ، نفت مناطق خشکی و وزارت علوم ، شرکت گاز وزارت نیرو همکاری نموده و کماکان در تلاش است با افزایش توان خود و بکارگیری پرسنل با تجربه و جوان سهم کوچکی در آبادی و پیشرفت کشور عزیزمان ایران داشته باشد .

آدرس ارتباطی ما

شیراز ، بلوار امیرکبیر ، خیابان صنعتگر ، کوچه 5 ، پلاک 4 ، ساختمان کوپال 

تلفن : 38224213 و 38224137-071

فکس :  38224213 و 38224137-071 (داخلی 5 )

موبایل  : 09128196866

ایمیل : info@coupalbeton.com

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن